Poradnik medytacji, który pozwoli na relaks ciała i umysłu w 21 dni


Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób poszukujących umysłowego relaksu i spokoju (https://www.taniaksiazka.pl/kurs-medytacji-osho-p-1389420.html).

Poradnik autorstwa hinduskiego guru OSHO, znanego również jako Rajneesh Chandra Mohan Jain to pozycja ukształtowana i skierowana do współczesnego człowieka, który dostosowując się do dynamiki współczesnego świata, pragnie znaleźć moment wytchnienia i uspokojenia myśli.

Poradnik medytacji i wyciszenia umysłu

W książce tej autor udziela porad dotyczących poprawy jakości życia poprzez praktykę medytacji. Techniki poparte wieloletnim doświadczeniem i samodoskonaleniem w zakresie filozofii życia i jego poznaniem przekładają się na cenną lekturę, którą oferuje nam guru OSHO.

Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość” stanowi zbiór cennych wskazówek z zakresu medytacji dla osób niewtajemniczonych, gdzie autor, korzystając z wiedzy popartej empiryzmem prowadzi czytelnika poprzez tajniki umożliwiające odnalezienie spokoju i wyciszenia umysłu trapionego gonitwą myśli oraz stymulowanego licznymi bodźcami.

Podczas lektury poradnika mamy również okazję do zapoznania się z licznie występującymi tu odniesieniami do filozofii indyjskiej, w której pojawiają się elementy m.in. hinduizmu czy buddyzmu.

Odniesienia te jednak mają na celu pomoc w zrozumieniu pewnych kwestii, w żadnym razie nie skupiając się na wymiarze tej czy innej religii.

Wyraźny nacisk położono tu na styl, jakim opracowany został poradnik. Jest on stworzony z myślą dotarcia do osób świeckich, tak aby pomóc w zrozumieniu idei medytacji i korzyści płynących z jej praktykowania.

Spa dla umysłu

Twórca poradnika “Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość” znany jako Bhagwan Shree Rajneesh ma w swoim dorobku wiele pozycji książkowych, a jego osoba jest ceniona i posiada wielu zwolenników na całym świecie.

W omawianej książce czytelnik ma do czynienia z 21-dniowym kursem, podczas którego przedstawiane są mu techniki medytacyjne oraz ćwiczenia mające na celu rozwój samoświadomości.

Autor czerpie z nauk buddyzmu oraz hinduizmu przedkładając czytelnikowi nauki prowadzące do samoakceptacji, poznania miłości oraz gniewu, a w rezultacie pokazując drogę do życia szczęśliwszego i pogody ducha.

Książkę mogą czytać osoby zarówno stawiające pierwsze kroki w praktykowaniu medytacji, jak również ci bardziej doświadczeni. Każdy, kto poszukuje drogi do poprawy komfortu codziennego życia znajdzie w książce wartościową wskazówkę dla siebie.

Ludzie freepik - pl.freepik.com